اهداف موسسه

🌹بنام پروردگار یکتا🌹

اهداف و اقدامات موسسه خیریه امام حسین(ع) ساوه

یکی از هدف‌های تاسیس موسسه خیریه امام حسین(ع) کمک به بیماران سرطانی و خانواده‌های آنان بوده است. در طی چند سالی که از آغاز فعالیت خیریه امام حسین می‌گذرد، اقدامات زیر در راستای تحقق هدف آن صورت گرفته است:

۱-ارائه خدمات دارویی و درمانی به بیماران سرطانی کودک و بزرگ سال. پرداخت هزینه این خدمات حداقل ۵۰/. و حداکثر ۹۰/. بوده است. این پرداخت‌ها به نوع بیماری و سطح درآمد افراد بستگی دارد.

۲-فراهم کردن وسیله نقلیه رایگان برای رفت و آمد بیماران به مراکز درمانی در شهرهای تهران و قم به ویژه برای کودکان مبتلا به سرطان و در شرایط بالای ۱۴سال بستگی به سطح درآمد فرد بیمار دارد.

۳-ارائه معرفی نامه به مراکز آزمایشگاهی  ساوه مثل کوثر، دکترمحبی و شفا شهر که با خیریه امام حسین تفاهمنامه کمک به بیماران سرطانی امضا کرده‌اند، به میزان ۸۰/. تخفیف.

۴-ارائه معرفی‌نامه به بیماران به مراکز خصوصی سایر شهرها به ویژه قم و تهران جهت انجام کارهای پارا کلینیکی مثل سونوگرافی، ام.آر.آی، ماموگرافی و … .در این مورد هم با توجه به شرایط بیمار تخفیف‌هایی که در نظر گرفته می‌شود از ۵۰/. تا ۹۰/. را شامل می‌شود.

۵-پرداخت هزینه‌های درمانی مددجویان در بیمارستان‌های دولتی و مراکزی که خیریه امام حسین با آنها تفاهم‌نامه امضا کرده است.

۶-معرفی بیماران در صورت نیاز به خیریه‌های قم و تهران و مراکز و نهاد‌های دولتی و هیئت ارزی جهت بهره‌مندی از کمک‌های مالی بیشتر.

۷-تحویل سبد غذایی به بیماران حداقل دو ماه یک‌بار که شامل گوشت، برنج، روغن، حبوبات و مرغ است.

۸-کمک به بیمارانی که تنها هستند و فرزند و همسری ندارند در گرفتن وقت از پزشکان متخصص، هماهنگی جهت انجام آزمایش‌ها لازم و اعزام این بیماران جهت درمان با همراهی پرسنل آموزش دیده خیریه امام حسین ، همچنین تهیه داروهای این بیماران.

۹- انجام کارهای تزریقی بیماران ناتوان با نظر پزشک متخصص و شستشوی زخم بستر آنها به صورت رایگان، توسط پرستاران دوره دیده خیریه امام حسین.

شرایطی که برای ارائه این خدمات از طرف خیریه امام حسین در نظر گرفته می‌شود:

۱-سن بیمار ۲-متاهل یا مجرذ بودن بیمار ۳- سطح درآمد خانواده ۴-ملک یا مستاجر بودن بیمار ۵- تعداد اعضای خانواده ۶-این که آیا بیمار تحت پوشش نهادهای حمایتی مثل کمیته امداد و بهزیستی هست یا نه.

 

.