خدمات حمایتی

مدد کاری

بخش مددکاری اجتماعی موسسه خیریه پیروان امام حسین (ع) از بدو مراجعه خانواده، در کنار بیمار و والدین می‌باشد. مددکاری اجتماعی موسسه خیریه پیروان امام حسین (ع) یکی از زیر مجموعه‌های بخش خدمات حمایتی است، که با فعالیت مددکاران اجتماعی موظف و یاوران داوطلب خود، عهده دار ارائه خدمات مادی و معنوی به بیمار و خانواده‌هایشان است. مشاوره و راهنمایی اولیه در هنگامی که خانواده از ابتلا بیماری آگاهی یافته و ارائه خدمات مددکاری در شرایط سخت اقتصادی و اجتماعی که در اثر روند بیماری خانواده‌ها با آن مواجه می‌شوند، از وظایف مددکاری اجتماعی موسسه خیریه پیروان امام حسین (ع) است. در مددکاری اجتماعی موسسه خیریه پیروان امام حسین (ع) ضمن مشاوره با بیمار و یاری رساندن به خانواده وی در طول درمان، همواره از اصول و ارزش های مددکاری اجتماعی مانند حفظ شأن و منزلت انسان‌ها، رازداری حرفه‌ای و عدم قضاوت پیروی می‌شود.

مددکار اجتماعی موسسه خیریه پیروان امام حسین (ع) در تمام مراحل بیماری و درمان یاور و مشاور خانواده ها است. همکاری با بخش روانشناسی و تیم درمانی از دیگر وظایف این بخش می‌باشد.

روانشناسی

واحد روانشناسی موسسه خیریه پیروان امام حسین (ع) علاوه بر بیمار خدمات روانشناختی خود را به والدین و خانواده بیمار مبتلا به سرطان ارائه می دهد و این یکی از بخش های عمده و مهم فعالیت بخش روانشناسی است.

حمایت روانشناختی
بیمار مبتلا به سرطان و خانواده های آنها نیازمند حمایت همه جانبه هستند و تحقق این امر هدف و رسالت موسسه خیریه پیروان امام حسین (ع) است. حمایت روانشناختی یکی از جنبه های این حمایت همه جانبه است.

مشاوره فردی
در مشاوره فردی که یک رابطه دو نفره است بیمار مبتلا به سرطان و یا افراد خانواده وی مشکلاتی را که از آنها رنج می برند و شخصاً قادر به حل کردن آن نمی باشند را مطرح نموده و مشاوران موسسه خیریه پیروان امام حسین (ع) با توجه به تجربه علمی و صلاحیت حرفه ای خود به آنها کمک می کنند تا به حل مشکلاتشان پرداخته و با مسائل سازگاری بیشتری پید ا کند. این مساله در سلامت روانی بیمار مبتلا به سرطان اثر داشته و در سلامت جسمی آنها نیز موثر است. همچنین در مورد خانواده ها نیز در آرامش روحی و استقامت آنها در برابر شرایط موثر است و باعث می شود بتوانند حمایت روحی بیشتری نیزنسبت به کودکان خود داشته باشند. مشاوره فردی در موسسه خیریه پیروان امام حسین (ع) شامل مواردی چون: مشاوره حمایتی،‌ مشاوره شناختی،‌ مشاوره رفتاری،‌ مشاوره التقاطی، و مداخله در بحران است.

مشاوره گروهی
در گروه های رویارویی یک مشاور و یک دستیار با چند نفر از والدین که تعداد آنها از 8 نفر بیشتر نیست در یک زمان و یک مکان مشخصی گر د هم آمده و در خصوص مطلب مشخصی اظهار نظر نموده و بحث می نمایند و راه حل هایی که هر کدام در جهت کنترل مهارت های زندگی کسب نموده اند بیان می نمایند سپس با کمک روانشناس مسائل بررسی و جهت داده می شوند تا والدین بتوانند در مورد مشکلات خود بهتر وموثرتر عمل نمایند و برهم دیگر تاثیر متقابل بگذارند . سپس نتیجه نهائی گرفته شده اعلام و ثبت خواهد شد. در مشاوره گروهی مداخله در بحران،‌ارتقاء بهداشت روانی و آموزش افراد مد نظر است. مشاوره گروهی بسیار موثر و مورد توجه والدین بیمار تحت حمایت موسسه خیریه پیروان امام حسین (ع) می باشد. در مشاوره گروهی مداخله در بحران، ارتقا بهداشت روانی و آموزش مد نظر است.

ویزیت پزشکان

بیمار مبتلا به سرطان که تحت پوشش موسسه خیریه پیروان امام حسین (ع) میباشند به پزشکان طرف قرار داد با این موسسه معرفی میگردند تا به صورت رایگان ویزیت و معالجه شوند.

پرداخت هزینه دارو

موسسه خیریه پیروان امام حسین (ع) در حد توان هزینه داررویی و درمان بیمار مبتلا به سرطان را تقبل کرده و حتی دارروهای کمیاب را به دست بیماران مبتلا به سرطان میرساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *