ویروسی که قاتل سلول‌های سرطانی می‌شود

درآینده نه چندان دور با تقویت سیستم ایمنی و بدون استفاده از درمان‌های شیمیایی تهاجمی سرطان از بین خواهد رفت.
کارشناسان دانشگاه آکسفورد به تازگی موفق به اصلاح ژنتیکی نوعی ویروس شده‌اند که در نهایت می‌توان از آن برای نابودی سلول‌های سرطانی استفاده کرد.
#این_ویروس_به_هر_دو_تومور_سرطانی_و_سلول‌های_سالم_که_به_نام_فیبروبلاست_نامیده_می‌شوند_حمله_می‌کند_و_سبب_محافظت_سیستم_ایمنی_بدن_از_سرطان_می‌شود.

امروزه درمان‌های مختلف سرطان که سبب نابودی فیبروبلاست‌ها می‌شوند امکان دارد به بافت‌های سالم درون مغز استخوان و پوست هم آسیب برسانند.
این ویروس جهش یافته به نام enadenotucirev

به ویژه می‌تواند برای درمان سرطان ✓کارسینوم_پوستی، ✓پانکراس، ✓روده، ✓ریه، ✓پستان، ✓تخمدان و ✓پروستات مورد استفاده قرار گیرد.
در این پژوهش دانشمندان پروتئینی به نام (bi-specific T-cell) رابه ویروس متصل کردند. اتصال این پروتئین به سلول‌های تی، می‌تواند سبب کشته شدن فیبروبلاست‌های متصل به تومور شود.
ایمونوتراپی، رویکرد درمانی منحصربه فرد برای درمان سرطان‌ها و کمک به بیمارانی است که نسبت به درمان‌های فعلی مقاومت پیدا کرده اند.
در_ایمونوتراپی_از_سیستم_ایمنی_بدن_برای_مبارزه_با_سلول‌های_سرطانی_استفاده_می‌شود،
دراین روش با کمک سیستم ایمنی بدن، سلول‌های سرطانی شناخته و نابود می‌شوند. سیستم ایمنی بدن انسان راهکاری طبیعی برای محافظت از بدن انسان دربرابر عفونت و انواع بیماری هاست.
سیستم ایمنی بدن انسان شامل ✓•غده‌های_لنفاوی √•طحال و √•گلبول‌های_سفید_خون است. طور معمول سیستم ایمنی بدن با شناسایی سلول‌های غیرعادی آن‌ها را نابود می‌کند، اما برخی اوقات قادربه نابودی سلول‌های سرطانی نیست و این سبب گسترش سرطان می‌شود.

نتیجه پژوهش درباره استفاده از ویروس جهش یافته برای نابود کردن فیبروبلاست‌ها درمجله (Cancer Research) به چاپ رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *